Hogyan készítsünk otthon nyomtatott áramköröket?
A nyomtatott áramkör (NYÁK, angolul PCB) egy műanyag lapocska, amin rézcsíkokkal összekötött alkatrészek helyezkednek el. Megkönnyíti az egyes elemek összekapcsolását és mechanikailag is rögzíti őket. De hogyan készítsünk otthon ilyet? Amire szükségünk lesz: Vasaló Nyáklemez Hőálló, kemény felület (pl. csempe) Nyomtató Nátrium-perszulfát (Na2S2O8, vegyszerboltokban lehet kapni) Denaturált szesz…
Mechanika 2.6 – Erőtörvények
Tartalom: Gravitációs erő Nehézségi erő Súlyerő Nyomóerő Csúszási súrlódási erő Tapadási súrlódási erő Kötélerő Rugóerő A gravitációs erő (G) Isaac Newton (1642-1727) a Hold és egy alma mozgását megfigyelve arra jött rá, hogy a testek a tömegüknél fogva vonzzák egymást. Ez az erő tartja…
Mechanika 2.5. – A dinamika alaptörvényei
Newton I. törvénye – A tehetetlenség törvénye Minden test megőrzi egyenes vonalú egyenletes mozgását, vagy nyugalomban marad, mindaddig, amíg másik test, vagy mező annak megváltoztatására nem kényszeríti. A testek mozgásállapototát csak külső erők tudják megváltoztatni. Bármely test lendülete állandó, ha nem hat rá külső erő….
Mechanika 2.4 – A lendület
A testek mozgását jellemző mennyiség a lendület (vagy impulzus, vagy mozgásmennyiség), melynek jele: I A lendület a tömeg és a sebesség szorzata: I = m ⋅ v A lendület vektormennyiség, melynek iránya a sebesség irányával egyezik meg: A lendület származtatott fizikai mennyiség, SI-beli mértékegysége: kg m/s
Mechanika 2.3 – Az erő
Az erő jele és mértékegysége Jele: F Mértékegysége: Newton = N (kg m/s2) 1 N = Az az erő, amely egy egy kg tömegű testet 1 másodperc alatt 1 m/s sebességre gyorsít fel. F = m ⋅ a Az erő tulajdonságai támadáspont – Az a pont,…
Mechanika 2.2 – A tömeg
A tömeg jele és mértékegysége jele: m mértékegysége: [m] = kg = kilogramm 1 kg = 1 liter 4 ºC-os vegytiszta víz tömege A tömeg dinamikai mérése Két test közül annak nagyobb a tehetetlensége, azaz a tömege, amelynek nehezebb a sebességét megváltoztatni. m1 ⋅ a1 = F…
Mechanika 2.1 – A dinamika tárgya
A dinamika (erőtan) a testek mozgásának okait kutató ága a fizikának. Csak azzal foglalkozik, hogy miért úgy mozognak a testek. A mozgások okainak meghatározásához tömeget és erőt kell mérnünk.
Mechanika – Egyenes vonalú mozgás összefoglalás
Jelölések Jelölés elnevezés mértékegység jele x x koordináta m = méter t idő s = szekundum v sebesség m/s = méter / szekundum a gyorsulás m/s2 = méter / szekundumnégyzet Δ<jelölés> Két időpillanat közötti változás a mértékegységek között <jelölés>0 Egy mértékegység értéke a nulladik másodpercben….
Hajítás kalkulátor
A test adatai: Y0 = kezdőkoordináta = m v0 = kezdősebesség = m/s α = a hajítás szöge a vízszinteshez képest = ° a = függőleges gyorsulás (lefelé negatív érték)= m/s2 t = idő = s Xt = ? Yt = ? veredő…
Mechanika 1.3 – Az idő
Jele: t Mértékegysége: s = szekundum 1 s = Az alapállapotú cézium-133 atom két hiperfinom energiaszintje közötti átmenetnek megfelelő sugárzás 9 192 631 770 periódusának időtartamával. Az idő mérése Időtartamot összehasonlítással mérünk. Ehhez szükségünk van egy könnyen elérhető, vagy előállítható periodikus mozgásra. homokóra Napóra A karóra szerkezete. A…
Categories
- Cooking (1)
- Elektronika⸴ barkácsolás (6)
- Kapcsolások⸴ nyákok (3)
- Raspberry PI (2)
- Java (2)
- Physics (2)
- Electronics (2)
- Direct current (2)
- Electronics (2)
- Uncategorized (1)
- Versenyek (3)